فرمانداری مهدیشهر
ENGLISH
استقرار ادارات در مهدیشهر مهمترین مطالبه مردم است 1397/09/25
فرماندار شهرستان مهدی شهر:
استقرار ادارات در مهدیشهر مهمترین مطالبه مردم است
به گزارش خبرنگار مهر، حسن ارگی در شورای اداری مهدی‌شهر بعدازظهر سه‌شنبه با حضور وزیر بهداشت به میزبانی فرمانداری شهرستان ضمن بیان اینکه مهدی‌شهر در زمره شهرستان‌های تازه تأسیس استان سمنان است که مشکل استقرار برخی ادارات در آن رفع نمی‌شود، تأکید کرد: یکی از خواسته‌های بحث مردم شهرستان استقرار زیرساخت‌ها است.
وی بابیان اینکه دیگر مطالبه مردم مهدی‌شهر اتمام بیمارستان این شهر است، افزود: این پروژه که 70 درصد رشد فیزیکی داشته دیگر مطالبات مهم مردم محسوب می‌شود.
صرف 20 میلیارد تومان در پروژه بیمارستان مهدیشهر
فرماندار مهدی‌شهر همچنین گفت: خوشبختانه در روزهای پایانی کار استاندار سابق سمنان، پنج میلیارد تومان برای محوطه‌سازی این بیمارستان اختصاص یافت از سوی دیگر باید گفت در این بیمارستان تاکنون 20 میلیارد تومان هزینه شده و مردم انتظار دارند به‌زودی این طرح افتتاح شود.
ارگی در دیگر بخش سخنان خود آب را نیز دیگر مشکل این شهرستان دانست و تأکید داشت: آب یکی از مشکلات مهدی‌شهر است که رئیس‌جمهور در بین مردم شاهرود این نوید را داد که مشکل آب از سوی دولت حل‌شده است و امیدواریم به‌زودی نوید انتقال آب و یا طرح‌هایی ازاین‌دست را در مهدی‌شهر و استان سمنان شاهد باشیم.
وی افزود: بعد از مقوله آب که به رونق تولید، صنعت، گردشگری، کشاورزی و ... می‌انجامد موضوع صنایع دیگر نیاز مهدی‌شهر است که می‌تواند به اشتغال بیشتر و توسعه پایدار اقتصادی منجر شود.
وجود ظرفیت عظیم محصولات لبنی و تولیدات عشایری در مهدی‌شهر
فرماندار مهدی‌شهر بابیان اینکه این شهرستان با داشتن منطقه حفاظت‌شده صیدوا و پرور و ده‌ها مورد دیگر از جاذبه‌های گردشگری، یکی از قطب‌های گردشگری استان سمنان محسوب می‌شود، تأکید کرد: مهدی‌شهر در فاصله دوساعتی کناره خزر، تهران و حتی کویر سمنان قرار دارد که می‌تواند جاذبه ویژه گردشگری محسوب شود.
ارگی بابیان اینکه در مهدی‌شهر 80 نوع مشتقات از شیر گرفته می‌شود که این امر توسط عشایر بخش صورت گرفته و می‌تواند ظرفیت عظیم فروش محصولات لبنی و تولیدات عشایری باشد، بیان کرد: دیگر عشایر این منطقه منحصربه‌فرد هستند چراکه طولانی‌ترین کوچ عشایر دنیا را عشایر مهدی‌شهر از طالقان تا طبس به خود اختصاص داده‌اند و لذا باید گفت این عشایر تنها نیازمند توجه و سرمایه‌گذاری هستند تا درزمینهٔ گردشگری عشایر و فرهنگی بتوانیم موفق عمل کنیم.
وی با یادآوری اینکه مهدی‌شهر از سه شهر درجزین، شهمیرزاد و مهدی‌شهر تشکیل‌شده که 34 روستا و سه دهستان دارد، افزود: عمده شغل این افراد کشاورزی و دامداری است اما گردشگری می‌تواند به ظرفیت‌های این منطقه افزوده شود، لذا باید گفت آمایش سرزمینی در مهدی‌شهر بر اساس گردشگری صورت گرفته و این امر باعث شده تا این شهرستان رتبه نخست جذب سرمایه‌گذار گردشگری در سطح استان سمنان را به خود اختصاص دهد.
​فرماندار مهدی‌شهر همچنین بیان کرد: تفاهم‌نامه هتل پنج ستاره شهمیرزاد به امضا رسیده و امیدواریم بتوانیم در راستای جذب گردشگر این پروژه را نیز عملی کنیم زیرا مکمل ظرفیت‌های گردشگری شهرستان مهدی‌شهر است.
تعداد بازدید: 60
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: مهديشهر- ميدان شهدا- فرمانداري مهديشهر- كدپستي: 3561935484- ايميل :info.mahdishahr@ostan-sm.ir- تلفن:-33628660-33624070-33622424-023 فكس: 33623070

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری مهدیشهر می‌باشد.
Powered by DorsaPortal