فرمانداری مهدیشهر
ENGLISH
باید با نگاه مشترک و وحدت آمیز بر مشکلات جامعه فائق آمد/برای عبور از مشکلات اقتصادی نیازمند همگرایی هستیم/ قانون باید فصل الخطاب باشد 1397/07/23
دبیر هیئت دولت در سمنان:
باید با نگاه مشترک و وحدت آمیز بر مشکلات جامعه فائق آمد/برای عبور از مشکلات اقتصادی نیازمند همگرایی هستیم/ قانون باید فصل الخطاب باشد
ششمین جلسه شورای اداری استان در سالجاری با حضور محسن حاجی میرزایی دبیر هیئت دولت، استاندار سمنان، رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، معاونین استانداری و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی، فعالان سیاسی و تشکل های مردم نهاد استان شنبه 21 مهرماه در محل سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان برگزار شد.

🔴 دبیر هیئت دولت کابینه دوازدهم در این جلسه با اشاره به شرایط خاص اقتصادی کشور و لزوم وحدت در جامعه خاطرنشان کرد: برای عبور از مشکلات اقتصادی نیازمند همگرایی هستیم.

🔴 حاجی میرزایی با طرح این پرسش که امروز ماموریت و مسئولیت اصلی همه ما برای عبور از این گردنه چیست؟یادآور شد: متاسفانه برخی از اقدامات و رفتارهای ما نوعی هراس را در جامعه ایجاد کرده که این یک آفت جدی برای کاهش اعتماد عمومی مردم است.

🔴 وی با اشاره به هجمه ها و طراحی‌های آشکار و صریح دشمن علیه کشور بیان داشت: دشمن برای اختلال اقتصادی کشور که ارتباط مستقیمی با معیشت و زندگی مردم، فعالان و بنگاه های اقتصادی و حتی امنیت دارد و به نوعی شریان‌های حیاتی جامعه را در بر می‌گیرد و برنامه دارد که باید بدان بیشتر توجه کرد لذا تدبیر در این شرایط ویژه امری ضروری و مهم است.

🔴 دبیر هیئت دولت دوازدهم، شرایط امروز کشور را یک جنگ تمام عیار اقتصادی برشمرد و افزود: دشمن و در راس آن آمریکا امروز راه خود را از مسیر ضربه زدن به اقتصاد آغاز کرده، و با ایجاد فشار بر اقشار مختلف جامعه قصد دارد عواطف مردم را با انتقال فشار اقتصادی تحریک کند وضربه کاری را به حقوق اساسی مردم وارد کند لذا ناکامی دشمن در اهداف خود بسیار تاثیرگذار است که بازهم با حضور آگاهانه و فعالانه مردم و در صحنه ها می توان دشمن را ناکام نمود.

🔴 حاجی میرزایی مهمترین هدف کشور در شرایط فعلی را پیروزی در این جنگ اقتصادی علیه دشمن دانست و گفت: برخی کشورها در این تنگناها جهش داشته اند که با کسب تجربه از آن ها و اصلاح برخی رفتارهای غلط در پرتو تلاش و کوشش بیشتر مردم و مسئولین می توان مشکلات اقتصادی امروز کشور را تبدیل به فرصت نمود.

🔴 وی با انتقاد از برخی مشکلات ساختاری و اقتصادی کشور از جمله تکیه شدید به اقتصاد نفت اظهار داشت: امروز منابع بیشتری از درآمدهای کشور از فروش نفت حاصل می شود که این یک آفت جدی برای اقتصاد کشور است در حالی که بر پایه جریان کسب و کارهای واقعی مردمی باید درآمدهای کشور حاصل شود تا اقتصاد پویاتر گردد و در عرصه سالم اقتصادی است که تکاپوی مردمی پر رنگتر می شود لذا تلاش برای همگرایی در سطح جامعه در این شرایط فعلی ضروری است.

🔴 دبیر هیئت دولت کابینه دوازدهم با تاکید بر این نکته که جامعه باید در برابر ترفندهای دشمن مصونیت بورزد خاطرنشان کرد: امروز مسائل و مشکلات اقتصادی باید محل اجماع همه باشد تا با این فرصت بتوان کاستی های مزمن اقتصادی را اصلاح کرد.

🔴 حاجی میرزایی به دلایل تفاوت بین پدیده ها در محیط و پیدایش آن ها اشاره کرد و گفت: اگر تناسبی و رابطه ای بین آن ها وجود نداشته باشد، اصل موضوع از بین می رود که نقش دشمن در تشدید مشکلات اقتصادی نیز فراوان است که هرگز نباید از دشمن علی رغم اتخاذ سیاست‌های مختلف اقتصادی غافل شد.

🔴 وی سلب اعتماد عمومی مردم از عملکردمسئولین و عدم کارایی لازم از سوی آنان را از آثار عدم توجه به دشمن برشمرد و افزود: در انتخاب راه های مختلف اعم از اصلاح نظام ارزی و بانکی بنگاه های اقتصادی، مشکل حل نمی‌شود مگر اینکه محیط مستعدی برای اثربخشی این راه حل ها به وجود آید و تا اعتماد عمومی در جامعه تقویت نشود، راه حل ها به جایی نمی رسد و امروز بهترین راه این است که در بین فعالان جامعه تاثیرگذاری را شاهد باشیم.

🔴 حاج میرزایی گریزی به اتفاقات اخیر در مجلس و حواشی آن درباره تصویب لایحه CFT زد و گفت: در شرایط فعلی کشور قانون باید فصل الخطاب باشد.

🔴 وی در پایان سخنان خود با انتقاد از این موضوع که مناقشات سیاسی یک آفت و سهم مهلک برای جامعه است تصریح کرد: نقطه آشیل کشور، منازعات بی مورد سیاسی در مورد برخی تصمیمات است که نباید با اعصاب و روان مردم در این شرایط با این رفتارها بازی کرد و با هر تصمیمی اعتماد جامعه را نسبت به کشور سلب کرد.
تعداد بازدید: 43
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: مهديشهر- ميدان شهدا- فرمانداري مهديشهر- كدپستي: 3561935484- ايميل :info.mahdishahr@ostan-sm.ir- تلفن:-33628660-33624070-33622424-023 فكس: 33623070

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری مهدیشهر می‌باشد.
Powered by DorsaPortal