فرمانداری مهدیشهر
ENGLISH
روایت همبستگی برای شکست دوباره دشمن/ لبنیات ایل سنگسری برند می‌شود 1397/05/17
گزارشی از نشست شورای اداری مهدی‌شهر:
روایت همبستگی برای شکست دوباره دشمن/ لبنیات ایل سنگسری برند می‌شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، نشست شورای اداری شهرستان مهدی‌شهر عصر امروز با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان، ائمه جمعه مهدی‌شهر و درجزین، فرماندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان مهدی‌شهر و سایر مسؤولان برگزار شد.

سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در این جلسه با اشاره به اینکه حفاظت و حراست از آرمان‌ها و خون شهیدان انقلاب اسلامی وظیفه‌ای همگانی تلقی می‌شود، اظهار داشت: در طول تاریخ انقلاب اسلامی مشاهده می‌کنیم که هر جا لازم بوده است، مردم مقاومت و استقامت کرده و خون‌ها و جان‌های خود را تقدیم انقلاب اسلامی کردند و در دوران اخیر نیز مردم ما مقابل تحریم‌های اقتصادی و غیراقتصادی که به وجود آمده است، مقاومت کردند.

وی با بیان اینکه امروز شرایط خاصی بر کشور حاکم است، تصریح کرد: باید در این دوران حساس هوشیار بوده و موقعیت‌شناسانه و دقیق عمل کنیم و درک درست و مناسب از شرایط و وضع به وجود آمده لازمه گذر از این دوران حساس است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه هدف دشمن از ایجاد جنگ اقتصادی خسته کردن مردم و کوتاه آمدن نظام از مقاومت است، افزود: نقد منصفانه لازمه پیشرفت و پیشبرد اهداف هر جامعه و مجموعه‌ای است؛ اما تخریب و نقد غیرمنصفانه مشکلی را در کشور حل نمی‌کند و امروز باید تلاش کنیم که بخشی از نارضایتی مردم با امیدبخشی و امیدآفرینی و وحدت رویه در جامعه ترمیم شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به ظرفیت‌های موجود در جامعه خاطرنشان کرد: در کشور ما ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که این ظرفیت‌ها باید بیش ‌از پیش استفاده شود و در استان سمنان نیز بر طبق تأکید استاندار سمنان، شعار «هر شهروند یک مهارت» با جدیت دنبال می‌شود.

ناجی با بیان اینکه در شرایط حساس امروز در کشور بیش ‌از پیش نیازمند امیدآفرینی در جامعه هستیم، گفت: اگر مسؤولی در مواجهه با مردم امیدآفرینی نکند و برخورد مناسب و خوبی با ارباب‌رجوع نداشته و آنان را تکریم نکند، ناچار به برخورد جدی با مسؤول ذی‌ربط هستیم.

وی بر لزوم ایجاد امید و نشاط در جامعه توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان مهدی‌شهر نیز تأکید کرد.

ایستادگی و مقاومت؛ رمز عبور از شرایط کنونی

حجت‌الاسلام محمد بارانی، امام جمعه مهدی‌شهر نیز در این نشست با اشاره به شرایط امروز حاکم بر کشور اظهار داشت: آمریکایی‌ها جریان و برنامه مدونی را برای 50 سال بر اساس سند امنیت ملی آمریکا تنظیم کرده‌اند و تحریم و جنگ اقتصادی امروز حاکم بر کشور جزو برنامه‌های کوتاه‌مدت غربی‌ها طبق سند امنیت ملی آمریکاست.

وی با بیان اینکه صبر و مقاومت، مجاهدت و ایستادگی برابر مشکلات امروز کشور رسالت اول همه آحاد جامعه است، تصریح کرد: رسالت دوم آحاد مردم جامعه، همبستگی و وحدت ملی است. در گذشته مسائلی در احزاب و جناح‌ها و دیدگاه‌های مختلفی وجود داشت؛ اما در جامعه امروز بیش از گذشته نیازمند وحدت و همدلی و همبستگی هستیم و آمریکا امروز به دنبال دوقطبی کردن کشور در دو بخش قطب مقاومت و قطب سازش‌کار است.

بارانی با اشاره به اینکه باید مردم و مسؤولان به پرچم‌داری رهبر معظم انقلاب اسلامی در یک خط و مسیر قرار گیرند، افزود: در شرایط کنونی کشور وظیفه و رسالت مسؤولانبیشتر است و باید با اقناع ارباب‌رجوع، لبخند زدن و راه‌اندازی کار او دوچندان شود.

لزوم وحدت احزاب و جناح‌ها

حجت‌الاسلام محمدرضا رحیمی‌زاده، امام جمعه درجزین نیز در این نشست ضمن تقدیر از زحمات حسین رشیدی بخشدار سابق بخش مرکزی مهدی‌شهر اظهار داشت: تلاش‌های خوبی در دوران تصدی وی بر مسند بخشداری مرکزی مهدی‌شهر شکل گرفت و ما نیز با حمایت خود از بخشدار جدید مرکزی مهدی‌شهر، وی را در پیشبرد اهداف عالی نظام و خدمت هرچه بهتر به مردم در جامعه یاری می‌کنیم.

وی افزود: باید وحدت و همدلی مردم و مسؤولان با دیدگاه‌ها و سلیقه‌ها و تفکرات مختلف بیش ‌از پیش شود تا بتوانیم در راستای رشد و توسعه و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق واقع شویم.

تلاش برای توسعه مهدی‌شهر

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر هم در این نشست ضمن تقدیر از حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در حوزه استحفاظی شهرستان مهدی‌شهر اظهار داشت: شهرستان مهدی‌شهر ظرفیت‌های بالایی در حوزه گردشگری دارد و بزرگ‌ترین باغ گردوی جهان در شهر شهمیرزاد و کوچه‌باغ‌های شهر درجزین از جمله این ظرفیت‌های گردشگری به شمار می‌رود.

حسن ارگی با بیان اینکه در این شهرستان شعار «از کویر تا خزر از مسیر شهرستان مهدی‌شهر» را دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: شهرستان مهدی‌شهر در سال گذشته رتبه نخست جذب سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری را در استان کسب کرده است.

وی با اشاره به لزوم مدیریت مصرف انرژی با توجه به کمبود آن گفت: فضای همدلی، وحدت و همبستگی در میان مردم و مسؤولان در مهدی‌شهر افزایش پیداکرده است.

ارگی ضمن تبریک روز خبرنگار، بر همراهی مدیران دستگاه‌های اجرایی به‌منظور حضور در آیین تجلیل از خبرنگاران تأکید کرد.

همتی برای برندسازی لبنیات ایل سنگسری

عسگر توکلی‌زنگیری، بخشدار جدید بخش مرکزی مهدی‌شهر نیز در این نشست با ابراز خرسندی از حضور خود در شهرستان مهدی‌شهر اظهار داشت: افتخار می‌کنم که توفیق خدمتگزاری به مردم فهیم و قدرشناس شهرستان مهدی‌شهر نصیب بنده شده است و شهرستان مهدی‌شهر ظرفیت‌های ویژه یا در توسعه صنعت گردشگری و دام را دارد.

وی افزود: افتخار بنده این است که عشایر زاده‌ام و دغدغه جدی برای عشایر غیور و زحمتکش دارم و می‌توانیم با تلاش و همت و کوشش همه مسؤولان و مردم شرایط را برای برند شدن لبنیات در این شهرستان مهیا کنیم.

فرصت امروز کشور

حسین رشیدی، بخشدار سابق بخش مرکزی مهدی‌شهر نیز در این نشست ضمن تقدیر از حسن توجه مسؤولان به وی در دوران تصدی خود بر مسند بخشداری مرکزی مهدی‌شهر اظهار داشت: با توجه به تجربیات بیشتر بنده در حوزه آموزش و پرورش تصمیم گرفتم تا به جایگاه قبلی خود یعنی حضور در آموزش و پرورش بازگردم تا بتوانم در آن حوزه مؤثرتر واقع شوم.

وی گفت: چالش و تهدیدی که کشور امروز با آن مواجه است، را باید یک فرصت در راستای ارتقای کیفیت خدمت به مردم دانست و بیش‌از پیش در این حوزه گام برداشت.

رشیدی بیان داشت: باید با توجه به شرایط موجود امروز در میان مردم برای گفت‌وگوهای اقناعی و جلب رضایت مردمی گام برداریم.

تعداد بازدید: 60
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: مهديشهر- ميدان شهدا- فرمانداري مهديشهر- كدپستي: 3561935484- ايميل :info.mahdishahr@ostan-sm.ir- تلفن:-33628660-33624070-33622424-023 فكس: 33623070

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری مهدیشهر می‌باشد.
Powered by DorsaPortal