فرمانداری مهدیشهر
ENGLISH
برخی تصمیمات غیر کارشناسی در گذشته در رابطه با تقسیمات کشوری مشکلات عدیده ای را برای کشور بوجود آورده است 1397/03/07
استاندار سمنان:
برخی تصمیمات غیر کارشناسی در گذشته در رابطه با تقسیمات کشوری مشکلات عدیده ای را برای کشور بوجود آورده است
به گزارش روابط عمومی فرمانداری :
اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان درسال جاری به ریاست استاندار سمنان و با حضور نماینده مردم سمنان، مهدیشهر وسرخه و نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، معاونین استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرمانداران استان و جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان در محل سالن یادگار امام(ره) استانداری برگزار گردید.
استاندار سمنان در این جلسه گفت: در برنامه توسعه چهارم قرار بر این بود که دولت با توجه به هزینه های گزاف، کوچک شود اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه با اتخاذ تصمیمات غیر کارشناسی و دخالت سیاسی برخی نمایندگان در دوره های گذشته در مبحث تقسیمات کشوری منجر به افزایش بی رویه شهرها و شهرستان ها بودیم که این وضعیت کشور را با موانع جدی روبرو کرده است.
وی با اشاره به محدود بودن منابع مالی کشور و خواسته های متعدد دستگاه های اجرایی در تخصیص بودجه خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط حساس کشور، و بد عهدی امریکا در خروج از برجام، وظیفه مسئولین و مردم تلاش برای تقویت همبستگی ملی برای حل مشکلات موجود است.
چاوشی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام در رابطه با ایجاد وحدت ملی و همراهی با دولت تدبیر وامید و نیز تاکید بر اقتصاد مقاومتی و تکیه بر منابع داخلی خاطرنشان کرد: به لطف خداوند متعال جمهوری اسلامی توفیقات فراوانی در زمینه های مختلف کسب نموده است، لذا با همراهی بیشتر مردم همانند گذشته باید‌ از دشواری ها و سختی ها عبور کرد.
وی با اشاره به محدودیت های اعتباری درسال جدید، تلاش در جهت جذب اعتبارات ملی را یادآور شد و گفت: با توجه به شرایط خاص استان و تلاش برای توسعه همه جانبه، ممکن است با برخی محدودیت ها مواجه شویم که باید در کاهش هزینه ها همه دستگاه های اجرایی تلاش کنند.
استاندار سمنان پروژه های نیمه تمام در استان را یک آفت جدی در توسعه استان برشمرد و افزود: ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام در استان بر اساس رضایتمندی مردم تعیین و اولویت بندی گردد.
چاوشی با اشاره به ظرفیت های استان در زمینه های مختلف از تامین منابع آبی، توسعه گردشگری و اشتغالزایی به عنوان محورهای اساسی بودجه استان در سال جاری یاد کرد و گفت: دستگاه های اجرایی استان در راستای اجرای لایحه بودجه سال جاری و نیز برنامه ششم توسعه تکالیفی دارند که باید ارزیابی و تنظیم بودجه دستگاه ها در این زمینه صورت گیرد.
ایشان با انتقاد از برخی تصمیمات غیرکارشناسانه سال های گذشته در رابطه با تقسیمات کشوری و نیز همراهی برخی نمایندگان ادوار در مجلس شورای اسلامی با این رفتارهای غیر متعارف خاطرنشان کرد: در برنامه توسعه چهارم قرار بر این بود که دولت با توجه به هزینه های گزاف آن کوچک شود، اما نه تنها این اتفاق رخ نداد، بلکه برعکس بر تعداد شهرها و شهرستان ها به شکل بی رویه افزوده شد و در حال حاضر با برخی موانع جدی در پیشرفت شهرستان های جدید مواجه هستیم که همه مسئولین وقت در بروز این وضعیت ناگوار سهم و نقش دارند.
استاندار سمنان با اشاره به تاکید رئیس جمهور در رابطه با تعیین استان سمنان به عنوان استان معین پایتخت در زمان وقوع بحران خاطرنشان کرد: در جهت گیری های تعیین بودجه سال جاری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با همکاری دستگاه های ذیربط در قالب اختصاص بودجه ویژه در این خصوص اقدام نماید.
وی در پایان با اشاره به لزوم شفاف سازی بیشتر بودجه سال جاری و آگاهی بخشی لازم به مسئولین اجرایی، نمایندگان مجلس و مردم در این راستا خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات، گرایش به ظرفیت های بخش خصوصی و حمایت از سرمایه گذاران در دستور کار قرار گیرد و در زمینه ارایه تسهیلات اشتغال روستایی و جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی اهتمام ویژه ای صورت پذیرد که در این راستا می توان از نقش پر رنگ فرمانداران در تشخیص ضرورت ها و اولویت ها نهایت استفاده را انجام داد.
شایان ذکر است در این جلسه پس از توضیحات رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و سرپرست امورهماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری و سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان سمنان به بیان دیدگاه ها وموانع موجود بر سر تعیین بودجه سال جاری پرداختند.
تعداد بازدید: 57
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: مهديشهر- ميدان شهدا- فرمانداري مهديشهر- كدپستي: 3561935484- ايميل :info.mahdishahr@ostan-sm.ir- تلفن:-33628660-33624070-33622424-023 فكس: 33623070

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری مهدیشهر می‌باشد.
Powered by DorsaPortal