فرمانداری مهدیشهر
ENGLISH
عدم تمرکز مدیریت اجتماعی یکی از معضلات استان سمنان است 1397/03/06
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری سمنان:
عدم تمرکز مدیریت اجتماعی یکی از معضلات استان سمنان است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، امیر بینایی در جلسه مشترک ستاد ساماندهی و مدیریت آسیب‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم‌نهاد مهدی‌شهر، به میزبانی فرمانداری این شهرستان، ضمن بیان اینکه استانداری سمنان برای رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار استان، عزم جدی دارد، تأکید کرد: یکی از معضلات همیشگی این است که دستگاه‌های فرهنگی در بحث بودجه دارای مشکلات عدیده هستند که یکی از عوامل آن عدم تمرکز مدیریت اجتماعی در استان محسوب می‌شود.

وی بابیان اینکه یافتن چرایی دارا بودن مشکلات دستگاه‌های فرهنگی و اعتبارات این حوزه در استان سمنان ما را به عدم تمرکز مدیریت اجتماعی سوق می‌دهد، تأکید کرد: اگر می‌خواهیم مشکلات مردم حل شود باید به دنبال هم‌افزایی در سطح استان و بین نهادهای دولتی و غیردولتی باشیم.

نیازمند راهبرد مشخص در حوزه اجتماعی هستیم

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری سمنان بابیان اینکه داشتن یک راهبرد مشخص در حوزه اجتماعی باعث تمرکز در مدیریت این حیطه می‌شود، گفت: اگر همه دستگاه‌ها تابع یک مرکز باشند و خود را مکلف به اجرای راهبرد واحد در حوزه اجتماعی ببینند قطعاً می‌توانیم در سطح استان به موفقیت‌های چشم‌گیری دست‌یابیم.

بینایی بابیان اینکه امروز تکثر در بین دستگاه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی باعث ایجاد رویه و رویکردهای مختلفی شده است، بیان داشت: تکلیف اداری و ولایی ما حکم می‌کند که تبعیت از یک نظام جامع اجتماعی را ضروری بدانیم و در راستای رفع مشکلات اجتماعی و معضلات بکوشیم.

وی بابیان اینکه نداشتن رویه واحد در استان سمنان باعث شده تا اختلافات فاحشی بین آمارهای دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی وجود داشته باشد، بیان کرد: پایش و تحلیل داده‌ها نیازمند یک پایگاه است که در این حوزه دو ایراد اساسی وجود دارد، نخست نبود رویه واحد و اختلاف آمارهای احصا شده و سپس نداشتن تحلیل و پایش این آمار که ما را به یک تحلیل واحد برای ایجاد نقشه راه برساند چراکه ما معتقد هستیم اگر یک نقشه راه وجود داشته باشد برنامه‌گرایی با مشارکت نهادهای مردمی و سمن‌ها شکل‌گرفته و رضایتمندی مردم افزایش می‌یابد.

تعداد بازدید: 21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: مهديشهر- ميدان شهدا- فرمانداري مهديشهر- كدپستي: 3561935484- ايميل :info.mahdishahr@ostan-sm.ir- تلفن:-33628660-33624070-33622424-023 فكس: 33623070

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری مهدیشهر می‌باشد.
Powered by DorsaPortal