فرمانداری مهدیشهر
ENGLISH
جشنواره‌های فولکلوریک در مهدی‌شهر توسعه می‌یابد 1397/02/01
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان در دیدار با فرماندار مهدی شهر عنوان کرد :
جشنواره‌های فولکلوریک در مهدی‌شهر توسعه می‌یابد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، محمدرضا سوقندی صبح چهار شنبه در دیدار با فرماندار مهدی‌شهر به میزبانی دفتر وی، بابیان اینکه در سال جاری اعتبار خوبی برای مهدی‌شهر در حوزه فرهنگ و هنر در نظر گرفته‌شده است، اظهار داشت: این شهرستان ظرفیت‌های خوبی در عرصه مختلف دارد و باید به این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ارزشمند پرداخته شود که یکی از آن‌ها فرهنگ فولکلور محسوب می‌شود.
وی بابیان اینکه باید نگاه بومی محور در فرهنگ و هویت ملی شکل گیرد، تصریح کرد: جشنواره‌های فرهنگ‌عامه فولکلور با محوریت و نگاه بومی و با بازی‌های بومی و محلی در مهدی‌شهر در سال جدید دنبال می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، گفت: تقویت مد و لباس و پوشش همان تقویت شعار سال است که خرید کالای ایرانی است که جشنواره‌های فرهنگ‌عامه فولکلور گسترش می‌یابد.
سوقندی بابیان اینکه کالای ایرانی زمانی حائز اهمیت است که به هویت خودمان برگردیم، خاطرنشان کرد: تاریخ، تمدن و اسلام و ایرانیت ما می‌گویید که آنجایی که به هویت خودمان افتخار کردیم پیروز شدیم و آنجا که از هویت و اصالت خودمان دور شدیم، باخته‌ایم که نمونه این افتخار به هویت خود در دفاع مقدس تجلی پیدا می‌کند.
وی بابیان اینکه در میدان جنگ نظامی در دفاع مقدس پیروز شدیم و باید تلاش کنیم تا با برنامه محوری در جنگ اقتصادی امروز نیز با همان روحیه دفاع مقدس گام برداریم، افزود: تقویت هویت ملی باید با برنامه‌های فرهنگی و هنری بسط و گسترش یابد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تأکید بر آشنایی نسل جوان با هویت ملی و اصالت ایرانی خود گفت: دکتر نادعلیان یکی از هنرمندان مهدی‌شهری در هنر محیطی که با هنر خود و عنصر ساختاری توانسته است در سطح ملی و بین‌المللی بدرخشد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده در بخش‌های مختلف در سطح شهرستان افزود: تلاش داریم تا امسال سال رونق فعالیت‌های هنری در مهدی‌شهر باشد و در سال جاری شاهد اخبار خوب و مسرت‌بخش در حوزه فرهنگ و هنر برای مردم شهرستان مهدی‌شهر خواهیم بود.
سوقندی با اشاره به محصولات محلی و فرآورده‌های لبنی در سطح مهدی‌شهر و عشایر ایل سنگسری بر ترویج و توسعه، گسترش و فرهنگ‌سازی این محصولات در راستای آشنایی نسل جوان با هویت ملی و اصالت ایرانی خود تأکید کرد.
فرماندار مهدی‌شهر نیز در این دیدار با اشاره به تأکید و دغدغه دولت در خصوص تقویت نشاط اجتماعی در جامعه اظهار داشت: همه وظیفه‌داریم تا نشاط اجتماعی را در بین افراد و آحاد جامعه نهادینه کنیم و در این راستا گام‌های مؤثرتری نسبت به گذشته برداریم.
حسن ارگی با اشاره به ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان بابیان اینکه جوان عنصر نشاط و شادابی بوده و نقش تعیین‌کننده‌ای در تقویت نشاط اجتماعی دارد و جوانان سرمایه‌های اصلی آینده کشور در راستای رشد، ترقی، پیشرفت و توسعه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، تصریح کرد: دوران جوانی زمینه‌ساز اعتلا و پویایی جامعه است و جوانان با نشاط و امید به فرداهای روشن، تلاشگرانه و جهادگونه برنامه‌ریزی و اقدام می‌کنند.
وی با اشاره به اهمیت نشاط اجتماعی و نقش مؤثر سازمان‌های مردم‌نهاد در این حوزه، افزود: برگزاری جشنواره فرهنگ بومی شهرهای نمونه گردشگری و پخت غذاهای بومی و محلی در شهرستان مهدی‌شهر در افزایش تحرک اجتماعی مؤثر است.
فرماندار شهرستان مهدی‌شهر بابیان اینکه هنر زبان رسایی برای همه موضوعات و به‌خصوص موضوعات پیچیده است، خاطرنشان کرد: هنرمندان و فرهنگ دوستان اصیل ایران اسلامی ضمن شناخت ارزش‌های جامعه و منطقه، همواره سعی در ایجاد نشاط اجتماعی دارند و این فرمانداری آمادگی کامل برای همراهی و حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر را برای ارائه برنامه‌های هدفمند در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور دارد.
تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: مهديشهر- ميدان شهدا- فرمانداري مهديشهر- كدپستي: 3561935484- ايميل :info.mahdishahr@ostan-sm.ir- تلفن:-33628660-33624070-33622424-023 فكس: 33623070

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری مهدیشهر می‌باشد.
Powered by DorsaPortal