فرمانداری مهدیشهر
ENGLISH
ضرورت به حداقل رساندن آسیب‌های خشکسالی/ راهکار عملی ارائه شود 1396/12/12
فرماندار مهدی‌شهر:
ضرورت به حداقل رساندن آسیب‌های خشکسالی/ راهکار عملی ارائه شود
به گزارش روابط عمومی ، حسن ارگی ظهر پنج‌شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب مهدی‌شهر بابیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید برنامه‌های عملیاتی در راستای رفع نگرانی‌ در حوزه خشک‌سالی و مصرف بهینه آب برای سال آینده ارائه دهند، ابراز داشت: با توجه به کمبود منابع آبی باید بتوانیم در حوزه شهرستان راه‌کارهایی برای مقابله با خشکسالی اتخاذ کنیم بنابراین در تامین منابع آب شهرستان نیازمند برنامه‌های عملیاتی و اجرایی هستیم.

وی بابیان اینکه بیشترین میزان آب در حوزه کشاورزی استفاده می‌شود، افزود: جهاد کشاورزی می‌تواند با ارائه برنامه‌هایی نظیر تغییر الگوی کشت و حذف سیستم‌های غرقابی نجات‌بخش کمبود منابع آبی باشد و امیدواریم با تعاملات بین دستگاه‌ها به‌صورت جدی بتوانیم مصرف آب را در بخش کشاورزی بهینه‌تر کنیم.

یک‌هشتم بارندگی دنیا را در ایران داریم

فرماندار مهدی‌شهر بابیان اینکه آمارها نشان می‌دهد که میزان بارندگی استان سمنان بسیار پایین‌تر از میانگین کشوری است، ابراز داشت: متأسفانه روش صحیح استفاده بهینه از آب رعایت نمی‌شود و باید به لحاظ فرهنگی در اصلاح این شیوه تلاش کنیم.

ارگی صرفه‌جویی در مصرف آب را تنها راه جبران کمبود منابع آبی برشمرد و تصریح کرد: در سنوات گذشته ایران به‌عنوان کشور کم آب نیز شناخته‌شده است و این موضوع به‌صورت جدی از طریق وزارت نیرو و دستگاه‌های ذی‌ربط دنبال می‌شود.

وی بابیان اینکه یک‌هشتم بارندگی دنیا را در ایران داریم و این نگرانی‌ها را افزون‌تر می‌کند، افزود: طبق آمارها متأسفانه خشک‌سالی در ایران تا سال 2030 ادامه دارد و اگر به این شیوه پیش رود تمامی جنگل‌ها، مراتع و به‌طورکلی محیط‌زیست ما را تحت تأثیر قرار خواهد داد، بنابراین باید فرهنگ‌سازی حوزه صرفه‌جویی آب به صورت جدی در جامعه نهادینه شود.
تعداد بازدید: 3938
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: مهديشهر- ميدان شهدا- فرمانداري مهديشهر- كدپستي: 3561935484- ايميل :info.mahdishahr@ostan-sm.ir- تلفن:-33628660-33624070-33622424-023 فكس: 33623070

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری مهدیشهر می‌باشد.
Powered by DorsaPortal