فرمانداری مهدیشهر
ENGLISH
تلاش کنیم فضایی شاداب با برنامه‌های متنوع فرهنگی را در کتابخانه‌ها ایجاد کنیم. 1396/10/21
فرماندار مهدی‌شهردر نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهدیشهرعنوان کرد:
تلاش کنیم فضایی شاداب با برنامه‌های متنوع فرهنگی را در کتابخانه‌ها ایجاد کنیم.

 فرماندارمهدی شهر فضاهای کتابخانه‌های عمومی را برای جذب مخاطبان بسیار مهم خواند و گفت: باید تلاش کنیم فضاهایی شاداب با برنامه‌های متنوع فرهنگی را در کتابخانه‌ها ایجاد کنیم.

به گزارش روابط عمومی، حسن ارگی در انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهدی‌شهر که با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، حاجی بگلو شهردار و محمد رضا خورسندی رئیس کتابخانه‌های عمومی و نورانیان رئیس شورای اسلامی شهر مهدی‌شهر و جمعی از فرهنگ دوستان بر گزار شد بیان داشت: ترویج فرهنگ مطالعه باید به یک دغدغه همگانی تبدیل شود.

وی افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه نهادهای فرهنگی نقش بسزایی را در ترویج فرهنگ توسعه کتاب و کتاب‌خوانی دارند.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر با اشاره به این مطلب که خوشبختانه خیران در حوزه های متعدد استان سمنان وارد عرصه شده اند گفت: نگاه خیرین را باید به سمت فرهنگ و کتاب‌خوانی سوق دهیم.

ارگی با اشاره به این مطلب که باید برای رسیدن به توسعه پایدار و داشتن شهروندان آگاه از دیدگاه‌ها، نظرها و نقدهای مخاطبان استفاده کنیم تصریح کرد: شهروند آگاه، جامعه را توسعه می‌دهد.

در ادامه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از برگزاری بزرگ‌ترین همایش نویسندگان سمنان و فعالین حوزه کتاب خبر داد و افزود: این همایش تا پایان امسال در استان سمنان برگزار می‌شود.

نورعلی غلامحسین نیا سماکوش بابیان اینکه باید از ظرفیت خیرین برای بهبود شرایط کتابخانه‌ها استفاده شود افزود: بودجه دولت برای کتابخانه پاسخگوی تمام نیازها نیست.

وی گفت: در آینده نزدیک دومین کتابخانه عمومی بزرگ استان سمنان در مهدی‌شهر تکمیل می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به این مطلب که کلنگ پروژه دومین کتابخانه عمومی بزرگ استان سمنان در سال 88 به زمین زده شد افزود: این پروژه تاکنون بین قریب به 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: تلاش ما بر این است با هزینه بخشی از اعتبارات، این پروژه را تا شهریور آینده آماده افتتاح کنیم.

سماکوش تصریح کرد: خوشبختانه با مساعدت استاندار امسال 800 میلیون تومان اعتبار برای ساخت و تکمیل این کتابخانه در نظر گرفته‌شده است.

در ادامه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهدی‌شهر گزارشی در مورد تعداد اعضاء و میزان امانت، مشکلات و مسائل کتابخانه‌های شهرستان و همچنین فعالیت‌های کتابداران در حوزه‌های مختلف برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی ارائه کرد.

محمدرضا خورسندی با اشاره به اعتبارات کم کتابخانه‌های عمومی گفت: باید برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی جهت توسعه کتاب و کتاب‌خوانی و احداث کتابخانه‌های جدید از وجود خیران استفاده کرد.

تعداد بازدید: 18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: مهديشهر- ميدان شهدا- فرمانداري مهديشهر- كدپستي: 3561935484- ايميل :info.mahdishahr@ostan-sm.ir- تلفن:-33628660-33624070-33622424-023 فكس: 33623070

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری مهدیشهر می‌باشد.
Powered by DorsaPortal