فرمانداری مهدیشهر
ENGLISH
فرهنگ سازی و مشارکت مردم در مبارزه با قاچاق کالا وارز ارزشمند است 1397/03/03
استاندار سمنان:
فرهنگ سازی و مشارکت مردم در مبارزه با قاچاق کالا وارز ارزشمند است
به گزارش روابط عمومی:
نخستین نشست کمیسیون برنامه ریزی و هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جدید با حضور استاندار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرمانداران شهرستان های استان و مدیران عضو این ستاد ظهر امروز یکشنبه سی ام اردیبهشت ماه در محل سالن غدیر استانداری سمنان برگزار گردید.
در این نشست استاندارسمنان با اشاره به توفیقات حاصله در رابطه با مبارزه جدی با موضوع قاچاق کالا وارز دراستان سمنان خاطرنشان کرد: خساراتی که در موضوع قاچاق کالا و ارز به جامعه وارد می شود، برای کشور بسیار هزینه بر است، لذا می طلبد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با شتاب بیشتری در سطح استان پیگیری شود.
چاوشی با اشاره به راهکارهای اجرایی تحقق شعار امسال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی گفت:
برای تحقق شعار سال در استان باید نگاه ویژه ای به مبارزه با پدیده شوم قاچاق انداخت، به خصوص در رابطه با موضوع ارز که موانع جدی برای توسعه اقتصادی استان به شمار می رود.
وی با تأکید برای حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید که شعار سال استان است، خاطر نشان کرد: باید بتوان مبارزه با قاچاق کالا را در سطوح مختلف دنبال کرد و در این راستا فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت های مردمی در بحث مبارزه با قاچاق از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
ایشان نقش مردم را در اهداف توسعه اقتصادی مهم برشمرد و گفت: مردم باید باور کنند که قاچاق برای اقتصاد کشور زیان آور است و آن ها باید نسبت به مسائل اقتصادی حساس شوند.
استاندار سمنان با پیشنهاد مشارکت شورای فرهنگ عمومی استان در زمینه فرهنگ سازی در رابطه با کاهش قاچاق کالا و ارز یادآور شد: مراکز مرجع مردمی در زمینه ی همگانی شدن این مقوله در بین مردم برنامه ریزی کنند و به ویژه رسانه ها وصدا وسیما فعال تر شوند.
وی اقتصاد را یک مجموعه‌ متصل به هم دانست وگفت: در اقتصاد پویا همه ارکان با یکدیگر پیوسته هستند لذا هماهنگی محورهای اقتصاد می تواند نتایج خوبی به دنبال داشته باشد.
چاوشی با تاکید بر لزوم هدف گذاری کیفی و کمی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز استان سمنان یادآور شد: راهکارهای اجرایی مبارزه با این پدیده شوم در مقاطع زمانی خاص تدوین و گزارش شود.
وی با ابراز خرسندی از موفقیت های حاصل شده در زمینه کاهش آمار کشف قاچاق کالا و ارز در استان سمنان خاطرنشان کرد: سهم استان سمنان از کاهش آمارهای کشف شده کشوری و توفیقات حاصله به تفکیک جدا گردد.
ایشان حمایت از کالای ایرانی را یک باور ملی دانست و افزود: حمایت از کالای ایرانی، تقویت تولید و اشتغال را به دنبال دارد و این باور باید به مردم القا شود که از کالای ایرانی استفاده کنند و در این زمینه همه دستگاه‌ها باید تلاش نمایند.
استاندار سمنان در پایان قاچاق و دلالی ارز را برای نظام اقتصادی یک اختلال جدی دانست و گفت: دولت متعهد شده ارز ثابت را برای همه تولیدات داخلی تامین کند که اگر بخواهیم در اقتصاد مقاومتی توفیق داشته باشیم، باید به طور جدی بحث کنترل قاچاق کالا و ارز را دنبال نماییم.
تعداد بازدید: 4
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: مهديشهر- ميدان شهدا- فرمانداري مهديشهر- كدپستي: 3561935484- ايميل :info.mahdishahr@ostan-sm.ir- تلفن:-33628660-33624070-33622424-023 فكس: 33623070

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری مهدیشهر می‌باشد.
Powered by DorsaPortal