فرمانداری مهدیشهر
ENGLISH
بیشترین بارش برف استان سمنان در مهدی‌شهر رخ‌ داده است/ آمادگی دستگاه‌های اجرایی مهدی‌شهر برای مقابله با بحران‌ احتمالی 1396/11/08
رئیس ستاد مدیریت بحران مهدی‌شهر:
بیشترین بارش برف استان سمنان در مهدی‌شهر رخ‌ داده است/ آمادگی دستگاه‌های اجرایی مهدی‌شهر برای مقابله با بحران‌ احتمالی

به گزارش روابط عمومی حسن ارگی با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته از سوی ستاد مدیریت بحران شهرستان مهدی‌شهر با اشاره به‌احتمال تداوم بارش نزولات آسمانی در شهرستان مهدی‌شهر اظهار کرد: از زمان آغاز بارش برف به دستگاه‌های امدادی و اجرایی شهرستان مهدی‌شهر در ستاد مدیریت بحران شهرستان آماده‌باش دادیم و با توجه به امکانات و بضاعت شهرستان مهدی‌شهر تلاش داریم تا حداکثر آمادگی برای مقابله با بحران را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آنچه در شرایط بحرانی حائز اهمیت بوده، تصمیم‌گیری کارشناسی و دور از احساسات و انجام کار به‌صورت منسجم و هماهنگ است، افزود: دستگاه‌های مربوطه در ستاد مدیریت بحران شهرستان مهدی‌شهر آمادگی‌های لازم را برای مقابله با بحران دارند.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان مهدی‌شهر با تأکید بر اینکه شهروندان از هرگونه تردد غیرضروری در سطح شهر و محورهای مواصلاتی شهرستان مهدی‌شهر بپرهیزند، تصریح کرد: در صورت لزوم برای تردد، تجهیزات زمستانی موردنیاز در جاده را به همراه داشته باشند و تردد در محورهای مواصلاتی شهرستان مهدی‌شهر بدون زنجیر چرخ امکان‌پذیر نیست.

ارگی افزود: آمادگی پیش از بحران، خسارت شرایط بحرانی را کاهش می‌دهد و حوادث و سوانح غیرمترقبه نیازمند مدیریت و برنامه‌ریزی جدی از سوی مسؤولان مربوط است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی شورای مدیریت بحران مهدی‌شهر هماهنگی برای پیشگیری از هر نوع بحران و توان مقابله و مدیریت بر بحران است، بیان کرد: هدف ما مدیریت بر بحران است نه مدیریت در بحران و در این راستا تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان لازم است که اقدامات پیشگیرانه را قبل از وقوع هر بحرانی داشته باشند.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان مهدی‌شهر تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های عضو شورای مدیریت بحران شهرستان مهدی‌شهر با تمام توان، تجهیزات و امکاناتی که در اختیار داشته‌اند خود را برای مواجهه با بدترین شرایط بحرانی در سطح این شهرستان مهیا کرده‌اند بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

ارگی به شهروندان مهدی‌شهری توصیه کرد که با توجه به یخبندان و لغزندگی مسیرهای داخل شهر، از سفرهای غیرضروری و غیرنیاز در درون‌شهری خودداری شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا زلزله و برف در سطح این شهرستان خساراتی را به دنبال داشته یا نه؟ افزود: با توجه به گزارشات واصله از طریق دستگاه‌های مسؤول به رئیس شورای مدیریت بحران شهرستان مهدی‌شهر تاکنون حوادث زلزله و بارش برف در سطح شهرستان مهدی‌شهر تا این لحظه خساراتی را به دنبال نداشته است.

تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: مهديشهر- ميدان شهدا- فرمانداري مهديشهر- كدپستي: 3561935484- ايميل :info.mahdishahr@ostan-sm.ir- تلفن:-33628660-33624070-33622424-023 فكس: 33623070

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری مهدیشهر می‌باشد.
Powered by DorsaPortal