فرمانداری مهدیشهر
ENGLISH
وزیر کشور با تأسیس 7 دهیاری در مهدی‌شهر موافقت کرد 1396/11/07
فرماندار مهدی شهر :
وزیر کشور با تأسیس 7 دهیاری در مهدی‌شهر موافقت کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهدی‌شهر،حسن ارگی ضمن اشاره به موافقت وزیر کشور با تأسیس دهیاری در سطح روستاهای تابعه شهرستان مهدی‌شهر اظهار داشت: رحمانی فضلی بر اساس اختیارات حاصل از ماده‌واحده قانون تأسیس دهیاری‌های خودکفا در روستاهای کشور، مصوب 77 با ارسال نامه‌ای به استاندار سمنان، با تأسیس هفت دهیاری در شهرستان مهدی‌شهر موافقت کرد.

وی با تأکید بر اهمیت تأسیس دهیاری‌ها در روستاهای تابعه سطح شهرستان مهدی‌شهر گفت: نقطه عطف مدیریت در روستاها و رسیدن به توسعه پایدار روستایی، تأسیس دهیاری و ایجاد جایگاه مدیریت روستایی است.

فرماندار مهدی‌شهر، دهیاران را مدیران ارشد روستاها دانست و خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این دهیاری‌ها، تعداد دهیاری‌های فعال شهرستان به 15 دهیاری افزایش می‌یابد که از این حیث در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مردم حائز اهمیت است.

ارگی افزود: فرآیند توسعه پوشش مدیریت روستایی در کشور در دولت دوازدهم، نقطه آغاز تحولات مدیریت روستایی در ایران است.

وی گفت: دهیاری به‌طور رسمی پا به عرصه مدیریت روستایی کشور گذاشت تا ضمن پر کردن خلاءهای مدیریتی موجود در جامعه روستایی، به‌عنوان بازوی اجرایی شوراهای اسلامی روستا، در راستای تحقق توسعه پایدار روستایی تلاش کند.

فرماندار مهدی‌شهر با بیان اینکه در سطح این شهرستان 19 روستا وجود دارد که هشت روستای آن دارای دهیاری بوده‌اند، تاکید کرد: با موافقت وزیر کشور با تأسیس هفت دهیاری دیگر در سطح شهرستان، تعداد این دهیاری‌ها به 15 رسیده است.

ارگی افزود: روستاهای رودبارک، فنسک، کاورد، کلیم، ده صوفیان، هیکو، پاقعله در بخش شهمیرزاد از توابع شهرستان مهدی‌شهر با موافقت وزیر کشور دارای دهیاری شدند.

تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: مهديشهر- ميدان شهدا- فرمانداري مهديشهر- كدپستي: 3561935484- ايميل :info.mahdishahr@ostan-sm.ir- تلفن:-33628660-33624070-33622424-023 فكس: 33623070

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری مهدیشهر می‌باشد.
Powered by DorsaPortal