فرمانداری مهدیشهر
ENGLISH
فرهنگ‌سازی مقوله مهم کاهش آسیب‌های فضای مجازی است/فرهنگ استفاده درست از فضای مجازی تبلیغ شود 1396/10/11
فرماندار مهدی‌شهر:
فرهنگ‌سازی مقوله مهم کاهش آسیب‌های فضای مجازی است/فرهنگ استفاده درست از فضای مجازی تبلیغ شود
حسن ارگی در نهمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان مهدی‌شهر با حضور اعضای این ستاد در سالن جلسات کوثر فرمانداری این شهرستان با موضوع پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی اظهار داشت: با توجه به اینکه بیشتر استفاده‌کنندگان از فضای مجازی جوانان و نوجوانان هستند، فرهنگ‌سازی برای کاهش پیامدهای آن امری ضروری محسوب می‌شود و لذا اطلاع‌رسانی، آموزش نحوه استفاده صحیح از این فناوری می‌تواند مؤثر واقع شود.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر تصریح کرد: باید از ظرفیت‌هایی نظیر رسانه‌های دیداری و شنیداری، روزنامه‌ها، مجلات، نشریات برای نهادینه شدن فرهنگ استفاده از فضای مجازی برای جوانان و نوجوانان در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: برگزاری جلسات آموزشی از سوی مصادر امور فرهنگی در سطح شهرستان مهدی‌شهر به‌منظور آشنا نمودن و اطلاع‌رسانی به والدین در خصوص فناوری‌های جدید به‌ویژه اینترنت و شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی باید ازجمله برنامه‌های مسؤولان برای جوانان و نوجوانان باشد.

ارگی خاطرنشان کرد: باید فرزندان اوقات بیشتری را با خانواده‌ها در بیرون از خانه نیز سپری کنند و به‌طوری باشد که فرزندان از منظر عاطفی احساس خلأ نکنند و جهت جبران این کمبود به فضای مجازی پناه نبرند.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر گفت: پخش و انتشار برنامه‌های کوتاه آموزشی در خصوص مزایا و معایب اینترنت و فضای مجازی از زبان ورزشکاران و هنرمندان محبوبی که عموماً جوانان آن‌ها را الگوی خود قرار می‌دهند و طراحی بازی‌های رایانه‌ای به‌گونه‌ای که در این بازی‌ها انواع خطرات موجود در فضای مجازی و راهکارهایی جهت آشنایی و مقابله با آن‌ها تعبیه‌شده باشد از راه‌های پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی است.

وی افزود: طراحی و تدوین بخشی در کتاب‌های درسی در ارتباط با آشنایی دانش آموزان با فناوری‌های جدید، اینترنت و خطرات بالقوه آن‌ها و ساخت و پخش فیلم‌ها و سریال‌هایی با موضوع اینترنت و مزایا و معایب آن و استفاده از آموزه‌های دینی ازجمله امربه‌معروف و نهی از منکر به‌عنوان نوعی کنترل اجتماعی توسط هر شخص از دیگر راه‌های پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی محسوب می‌شود.

تعداد بازدید: 18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: مهديشهر- ميدان شهدا- فرمانداري مهديشهر- كدپستي: 3561935484- ايميل :info.mahdishahr@ostan-sm.ir- تلفن:-33628660-33624070-33622424-023 فكس: 33623070

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری مهدیشهر می‌باشد.
Powered by DorsaPortal